MÖBLER / Bord / Hyllor/soffbord 9344576
*
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:10:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 07:59:10
1
100 kr
11/1 06:56:07
2
Vinnande bud
12/1 19:22:03
3
200 kr
12/1 19:22:03
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08
-
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:29
-
4038 Etagebord
sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:31
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
4115 Matbord
kromben. Bredd: 180 cm, djup: 100 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
-
4122 Matbord
Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36
*
Hyllor/soffbord
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 07:59:10 | 1 | 100 kr |
11/1 06:56:07 | 2 | Vinnande bud |
12/1 19:22:03 | 3 | 200 kr |
12/1 19:22:03 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08 -
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:29 -
4038 Etagebord
sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:31
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05 -
4115 Matbord
kromben. Bredd: 180 cm, djup: 100 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59 -
4122 Matbord
Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36